БУДЬ СЛАВЕН ДЕНЬ – ПОБІДНИЙ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ!
Український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом, та , водночас, став одним з найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни. Україна з перших днів війни була ареною запеклих бойових дій і чи не найбільше постраждала у ці роки порівняно з іншими європейськими країнами. Усього в 1941 ‑1945 роках до Червоної армії було мобілізовано понад 9 млн. осіб, близько 4 млн. загинуло, 1.7 млн. повернулися інвалідами. 9 травня наша країна відзначає День перемоги над нацизмом. Це день, який поєднує в собі радість та скорботу, гордість за нашу історію та щиру печаль за багаточисельними жертвами війни.
9 травня усатівці зібралися біля пам’ятника Воїну — визволителю, щоб вшанувати пам’ять тих, хто захищав нашу Батьківщину у важкі часи, хто віддав своє життя за свободу своєї країни, за щасливе майбутнє наступних поколінь. Захід – реквієм урочисто відкрили виконанням Гімну України солісти оркестру Головного управління національної поліції України в Одеській області Андрій Камінський та Дасіва Євгенія та колектив «Стиль». Далі до жителів та гостей села зверталися з промовами сільський голова Маковейчук Ю.І., директор агрофірми Шклярук О.Ф. , голова Ради ветеранів с. Усатове Діуца І.В., директор Усатівського НВК «школа – гімназія» ім.. П.Д.Вернидуба С.Г. Савенко, голова громадської організації «Райдуга любові» Олейник Н.В., член виконкому Усатівської сільської ради Демчук М.І., депутат райради Біляївського району Ковтун Д.В. Кожен промовець зазначив, що війна – це найстрашніше лихо, і сьогодні Україна знову переживає важкі часи через конфлікт у зоні АТО. Висловлено сподівання про якнайшвидше та мирне вирішення цього питання. Згадали також і про те, що в роки війни велику роботу проводили й діти, юні хлопці й дівчата, адже працювали в тилу на заводах по виготовленню зброї, часто у дві зміни, голодні, без сну; працювали у полях, щоб забезпечити харчування солдатам, тим, хто перебував на лінії фронту. Багато дітей вступали у партизанські загони, щоб в тилу боротися з ворогом. Вони є взірцем патріотизму для всіх наступних поколінь. Побажання здоров’я, щастя, миру, віри у світле майбутнє усім українцям висловив кожен промовець.
Сьогодні в нашому селі залишився всього один ветеран війни – Рябий В.Ф. Депутат райради Ковтун Д.В. й актив «Опозиційного блоку» вручили йому через сина Миколу подарунок, тому що дідусю вже досить важко пересуватися. Також Усатівська сільська рада виділила ветерану грошову допомогу у розмірі 2.000 гривень; вдовам ветеранів виділено грошову допомогу у розмірі 1500 гривень кожній (8 осіб), учасникам війни по 600 гривень (56 осіб), дітям війни – по 500 гривень (482 особи).
Під час заходу голова сільради Маковейчук Ю.І. вручив ювілейні медалі «70 років перемоги над нацизмом» ветерану та учаснику бойових дій Рябому В.Ф., жертві нацистських репресій Гординському В.А. Ще три медалі було вручено родичам ветеранів війни – Захлюпаному П.Г., Бабці І.М. та Артеменкові М.С. На жаль, ці герої вже пішли з життя. Хвилиною мовчання, схиливши голови, пом’янули жителі тих, хто не повернувся з фронту, тих, хто став мучеником концтабору, усім, хто боровся за волю й свободу нашої держави.
Далі для всіх присутніх лунали воєнні пісні у виконанні солістів оркестру й під його супровід та творчих колективів Усатівського сільського клубу, танцювальні номери від колективу «NRG» (керівник Войтюк М.) та учнів Усатівського НВК. Вінцем заходу стало розгортання 25 – метрового прапора заради миру, злагоди та примирення.
По закінченні офіційної частини усіх присутніх голова Усатівської сільської ради Маковейчук Ю.І. запросив скуштувати смачної гречаної каші, приготовленої на польовій кухні, а також поласувати солодощами. Протягом дня за порядком на території, де проходив захід, слідкували члени громадської організації «Вимпел» на чолі з їх керівником – Григор’євим О.Ю.
Висловлюємо щиру подяку усім, хто брав активну участь у підготовці заходу: КЕП УСС на чолі з Стариченком О.М. та Торончук І.Г. за порядок біля пам’ятника від початку заходу до його завершення, Дривецькому О.А. за золоті руки (зірка з вічним вогнем біля підніжжя пам’ятника – його рук справа), директору Усатівського сільського клубу Трубчаніновій І.С. за якісну організацію програми та всім колективам клубу, танцювальному колективу «NRG» і їх керівнику Войтюк Марині, Усатівському НВК за участь дітей у заході, членам громадської організації «Вимпел» та представникам національної поліції за дотримання порядку, а також співробітникам Усатівської сільської ради за організацію роботи польової кухні та усього заходу в цілому.
Олійник Н.В.