ЗВІТ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПЛАНУ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ЗА 2015 – 2020 РОКИ
21 вересня 2020 року наше село відзначило 245-ту річницю з дня заснування.
Село з великим історичними, бойовими та культурними традиціями з року в рік розвивається та набуває вигляду сучасного населеного пункту з розвиненою інфраструктурою, торгівельно — побутовою мережею, транспортною розв’язкою.
З 23 квітня 2008 року незмінним сільським головою в с. Усатове є Маковейчук Юрій Іванович.
У жовтні 2015 року відбулися чергові місцеві вибори, було обрано новий депутатський корпус, з яким спільно почав працювати Усатівський сільський голова Маковейчук Ю.І.
9 лютого 2016 року спільно з депутатським корпусом на сесії Усатівської сільської ради було затверджено програму соціально-економічного розвитку на 2016–2020 роки. Програма охопила усі найважливіші напрямки розвитку села Усатове, для того, щоб наше село піднялось на більш якісний рівень розвитку. Це і соціальний захист населення, ремонти та будівництва доріг, розвиток фізкультури і спорту, розширення комунального господарства, культурний розвиток села, дотримання чистоти та порядку в селі. Не залишились без уваги і галузі медицини, освіти, землеустрою, водопостачання.
Пріоритетним напрямком реалізації програми соціально-економічного розвитку на 2016–2020 роки являвся соціальний захист населення. Усатівська сільська рада за заявами громадян надавала допомогу малозабезпеченим жителям с. Усатове, багатодітним сім’ям, допомогу дітям – сиротам, інвалідам, позбавлених батьківського піклування, надавалася допомога на поховання, на придбання ліків та лікування, на виконання програми «Шкільний автобус», «Стипендіант», фінансувалась акція «Готуємо дітей до школи». Не залишились без уваги ветерани Другої світової війни, воїни – афганці, чорнобильці. Сільська рада надавала матеріальну допомогу до свята Дня перемоги, річниці виводу військ з Афганістану, учасникам ліквідації на Чорнобильській АЕС.
З кінця 2015 року Усатівська сільська рада почала надавати матеріальну допомогу таким категорія громадян як «Діти війни», вдови інвалідів та ветеранів Другої світової війни, учасники війни, інваліди І групи, учасники АТО на придбання соціальних сортів хліба, а з 2016 року сільська рада почала надавати одноразову матеріальну допомогу на кожне домогосподарство на оплату комунальних послуг (газоопалення, електроопалення, придбання твердого пічного палива). З 2019 року розмір такої допомоги становить 3000 грн на одне домогосподарство.
В ГАЛУЗІ ОСВІТИ
Читати далі…
Усатівською сільською радою за період 2015–2020 рр. приділялась увага у вирішенні питання про введення в експлуатацію другої черги Усатівського НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба. Вирішено питання відведення земельної ділянки під територію Усатівського НВК. Облаштовано шкільний двір – викладено тротуарну плитку, встановлено тренажери. Виконком Усатівської сільської ради надавав допомогу Усатівському НВК на придбання 100 стільців для актової зали, в установці пластикових вікон. До Дня святого Миколая усім учням вручали солодкі подарунки, цього року корисні подарунки отримали першокласники. Сільська рада постійно працює над виконанням програм «Стипендіант» (підтримка студентської молоді), «Шкільний автобус». Виділялись кошти на організацію літнього оздоровлення дітей у пришкільному таборі «Сонячні вітрила». Це організація екскурсій, надання транспортних послуг. Постійно проводиться доставка учнів до місця навчання (програма «Шкільний автобус»). За кошти місцевого бюджету здійснюється харчування дітей І – ІУ класів та дітей пільгового контингенту (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, багатодітні родини, малозабезпечені).
До Дня захисту дітей виконком сільської ради завжди проводить заходи: поздоровлення солодкими подарунками, організація концертних програм для дітей.
Велика увага у період 2015 по 2020 роки приділяється організації дошкільній освіті, а саме будівництву дитячих садків. Для нашої сільської ради це є болючим питанням. Не дивлячись на всі труднощі, будівництво дитячого саду – ясел на 130 місць в с. Усатове, вул. Остапа Вишні25‑Б, поновлено і зараз йде швидкими темпами. Будівництво завершиться у 2020 році.
Розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво дитячого садка в с. Усатове по вул. Больничній, 17‑А та відведено земельну ділянку під будівництво дитячого садка-ясел на 240 місць.
В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
Читати далі…
За останні 5 років виконкомом Усатівської сільської ради розробляється програма «Інші культурно-освітні заходи». В ній щорічно плануються заходи на проведення державних і професійних свят: Дня Незалежності, Дня медичного працівника, Дня вчителя, Дня працівників органу місцевого самоврядування та інших, до яких грамотами та подарунками відзначаються активні жителі села, підприємці, представники організацій, підприємств, установ. Щорічно у вересні село Усатове відзначає День села, де також відзначають активістів села, вітають найстарших жителів, пари, які прожили в шлюбі 50 років.
Прославили своїми культурними досягненнями село Усатове художні колективи «NRG» (керівник Войтюк М.В.), «Ритми планети» та «Чомучки» (керівник С. Лісовська), художні колективи Усатівського сільського клубу Чернявської Л.М., Васильєвої І.І., учасник телеконкурсу «Х‑фактор» Петах О. Колективи «NRG», «Ритми планети» та «Чомучки» ставали переможцями та дипломантами багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів в Угорщині, Чехії, Німеччині, Польщі, Болгарії. Не можна без гордості говорити про юну, обдаровану ученицю, жительку с. Усатове, Чаплигіну Марію, яка у 2016 році посіла І місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка.
Творчими поетичними успіхами вражають таланти с. Усатове: поетеса Загребельна Дар’я, поет Войтович Павло, художниці Шуріпа Анастасія та Нікова Тетяна. Відомий своїм музичним талантом бандурист, вокаліст Іван Ковальов – переможець ряду Міжнародних конкурсів (зокрема Міжнародного конкурсу – фестивалю «Кубок співдружності», Міжнародного конкурсу «Весела райдуга»). Також грою на бандурі та вокалом займається Марія Смолінська, яка є неодноразовим переможцем і дипломантом міжнародних конкурсів.
У 2019 році в Усатівській сільській раді засновано ансамбль «Усатівські діаманти», який вже брав участь у проведенні свята Масляної у Біляївському районі, в культурних заходах у селі. Увіковічує пам’ять про історію села Усатове у своїх фотографіях наш місцевий фотограф Нісіненко Леонтій Васильович.
Багате на таланти наше село.
Для всебічного розвитку талантів Усатівська сільська рада розпочала роботу по виготовленню проєкту сучасного будинку культури, який станом на сьогодні пройшов державну експертизу. Розпочато конкурсні торги на будівництво.
Усі культурні новини, визначні події, інформацію про талановитих усатівців висвітлює газета «Усатівські новини».
В ГАЛУЗІ МЕДИЦИНИ
Читати далі…
Основним медичним закладом на території с. Усатове залишається Усатівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та поліклінічне відділення «БЦРЛ». Будівля знаходиться на балансі Усатівської сільської ради.
За останні 5 років виконкомом Усатівської сільської ради приділялась велика увага покращенню матеріальної бази лікарні. Так за кошти місцевого бюджету для потреб Усатівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини було придбано у 2016 – 2018 роках 2 холодильники, 2 стерилізатори, центрифуги, обладнання для гінекологічного кабінету. Для роботи сімейних лікарів придбано у 2020 р. п’ять комп’ютерів з програмним забезпеченням, рентгенівська плівка та касети, термостат сухопровідний, стерилізатор повітряний, п’ять принтерів, апарат УВЧ терапії. Також було придбано мікроскоп бінокулярний та опромінювач бактерицидний.
Для покращення медичного обслуговування жителів села за ініціативою Усатівської сільського голови на базі Усатівської АЗПСМ був відкритий пункт екстреної швидкої медичної допомоги. Виконком Усатівської сільської ради бере участь у програмах «Доступні ліки», програми щодо придбання інсуліну для інсулінозалежних.
Для дитячого клінічного санаторію «Хаджибей» у 2018 році придбано велотренажер «Орбітрек магнітний», 2 екземпляри лав для жиму, три кондиціонери, бігову доріжку. У 2020 році було придбано 3 комп’ютери, лазерний принтер. Усатівська сільська рада велику увагу приділяє розвитку медицини у селі.
В ГАЛУЗІ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ
Читати далі…
Село Усатове — спортивне село. За ініціативою сільського голови Маковейчука Ю.І. перед депутатським корпусом, членами виконавчого комітету була поставлена задача — прибрати дітей з вулиці і залучити їх до занять спортом та участі в різних гуртках. Усатівською сільською радою прийнято сільську програму «Розвиток фізкультури та спорту на 2016 – 2020 роки». За останні п’ять років на території с. Усатове відкрито три стадіони: міністадіон (пров. Урядовий, 63), сучасний стадіон (вул. Гагаріна, 83‑а) біля школи, спортивний стадіон (комплекс) (пров. Урядовий 67). На стадіоні по вул. Гагаріна проводять тренування секції баскетболу, волейболу, дитячі та юнацькі команди з футболу. Треба відзначити роботу таких тренерів: Середи Сергія, Середи Олександра. Молоді футбольні команди (юнаки 2007 – 2009 р.н., тренер Середа О., 2010 – 2014р.н. тренер Середа С.) вже брали участь у футбольних турнірах. Так, наприклад, у 2019 році в турнірі «Юніор Сид» футбольна команда 2007–2009 р.н. виборола І місце, а команда 2010 – 2014 рр. – ІІ місце. Також команди брали участь в кубку відкриття зимового сезону 2019 року. В м. Біляївка, де відповідно посіли І та ІІ місця. Зараз команди беруть участь у турнірі «Маяки 2020».
Продовжує свої успішні виступи доросла команда ФК «Хаджибей» під керівництвом тренера С. Сухорученка. За 2015–2020 роки команда виборола багато кубків та здобула велику кількість перемог. У витоків формування цієї команди стояв теперішній сільський голова Маковейчук Ю.І. (2003 р). Зараз ФК «Хаджибей бере участь в іграх на першість з футболу серед команд Біляївського району, на першість м. Одеси, на першість Одеської області. В 2015 – 2019 роках ФК «Хаджибей» незмінний чемпіон Біляївського району, двічі чемпіон Одеської області і тричі срібний призер. В 2019 році команда «Хаджибей» виборола кубок «Трусевича».
В 2016 та 2019 роках Усатівська сільська рада — бронзовий призер спартакіади місцевих рад Біляївського району, неодноразовий призер з різних видів спорту: шахів, шашок, армрестлінгу, гирьового спорту, гандболу, волейболу, баскетболу. Спортивним інструктором є Пінчук І.В. Інструктор Митарев Михайло координує заняття з ручного м’яча та легкої атлетики.
У 2020 році сільською радою було засновано КП СК «Хаджибей», керівником якого є Есауленко Г.В. Спортивний клуб орієнтовано на розвиток фізкультури й спорту людей різних вікових категорій. З жовтня започатковано підвіз дітей з с. Набережне для тренувальних занять футболом на сучасному стадіоні.
У вересні 2020 року було проведено шахово-шашковий турнір, присвячений 245-річниці засування с. Усатове. В ньому взяли участь 44 учасники. Переможці були нагороджені почесними грамотами.
Також у вересні 2020 року на новому стадіоні в с. Усатове проходив І етап футбольного турніру «Кубок областей України 2020». У змаганнях взяли участь сім команд з Чернівців, Вінниці, Львівської області, Івано-Франківська. Команда ФК «Хаджибей» посіла в змаганнях третє місце та отримала приз глядацьких симпатій.
При сільській раді діє спортивний гурток асоціації «Макотокай-карате». З 2016 року спортсмени стабільно беруть участь і стають чемпіонами та призерами Чемпіонату України та Кубка України. У 2017 році посіли ІІ командне місце у змаганнях за кубок України, у 2018 — 2019 роках посідали ІІІ командне місце.
Виконком сільської ради надає фінансову підтримку учасникам змагань та самій федерації у створенні належних умов для тренування.
Розвиток фізкультури і спорту в с. Усатове стає важливим напрямком роботи виконкому Усатівської сільської ради.
В ГАЗУЗІ ЗЕМЛЕУСТРОЮ
Читати далі…
За 2015 – 2020 роки в цій галузі проведено велику роботу. Постійно працює земельна комісія. У кінці 2018 року був затверджений новий генеральний план с. Усатове, розширено межі населеного пункту. Зараз територія с. Усатове складає 2087 га. Було проведено встановлення меж населеного пункту згідно проекту землеустрою щодо встановлення зміни меж населеного пункту. Отримано кадастрові номери на земельні ділянки під кладовищами; на теперішній час робиться розширення меж земельної ділянки під кладовище за адресою: с. Усатове, вул. Лисенка, 12‑А. Відведено земельну ділянку під будівництво дитячого садка по вул. Лікарняній, 17 і розробляється проектно- кошторисна документація. Присвоєно кадастровий номер та заключено договори оренди на земельну ділянку під Усатівським НВК, стадіону та сцені по вул. Гагаріна, 83‑А, Гагаріна, 83‑Б. Розроблено проектну документацію та отримано документи на право власності на земельну ділянку під Усатівський сільський клуб. Зараз проводиться інвентаризація усіх земель на території Усатівської сільської ради.
КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
Комунально – експлуатаційне господарство «Усатівська сільська рада» на території с. Усатове засноване у 2000 році. За період свого існування основним завданням даного підприємства є дотримання належного санітарного стану на території села, вивіз твердих побутових відходів, підрізка дерев, кущів, утримання в належному санітарному стані пам’ятників на території села, покіс трави по узбіччях доріг, ремонт водопровідних мереж, вуличне освітлення. На території села Усатове встановлено 552 контейнери для вивозу ТПВ, у тому числі — 42 для роздільного збирання. Залучається 5 одиниць спеціалізованої техніки.
КЕП «УСС» заключило договори на вивіз ТПВ з населенням у кількості 3462, з юридичними особами – 117 договорів. Розроблено схему санітарної очистки села та графік вивозу ТПВ. Зараз комунальне підприємство розширює територію надання послуг та працює на території сіл Августівської, Іллінської, Маринівської, Березанської сільських рад.
БЛАГОУСТРІЙ ТА ОЗЕЛЕНЕННЯ
За програмою соціально-економічного розвитку на 2016–2020 роки на засіданні виконкому Усатівської сільської ради щорічно у березні місяці приймається рішення щодо наведення належного санітарного стану на території с. Усатове («Весняна толока»). Підсумки проводяться у травні місяці. Участь у місячниках чистоти та загальносільських суботниках беруть як жителі села ‚так і депутати, члени виконавчого комітету.
Водопровідні мережі проведено до кладовища по вул. Лисенка, 12‑А, до будівлі Усатівського відділення зв’язку, до кладовища по провулку Матросова, 11. На більшості вулиць та провулків замінено старі водопровідні труби на пластикові. На території с. Усатове встановлено 5 пожежних гідрантів. В Усатівській АЗПСМ благоустроєно територію. Викладено тротуарну плитку.
Проведено роботи по реконструкції покриття біля пам’ятника Воїну ‑визволителю на розі вулиць Грушевського — Гагаріна.
Були проведені роботи по облаштуванню паркувальної зони для автотранспорту біля Усатівського НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба. Майдан для урочистих подій по вул. Гагаріна 83 – Б викладено тротуарною плиткою. Біля стадіону по вул. Гагаріна, 83‑А встановлено спортивні тренажери. Для організації дозвілля дітей на території с. Усатове встановлені дитячі майданчики по провулку Урядовому, вулицям Довженка, Ломаній, Водоп’янова, Преображенській, Чкалова, Больничній, Першотравневій, Церковній, на розі вулиць Грушевського/Гагаріна. На теперішній час проводяться роботи з будівництва дитячого майданчика по вул. Агрономічній та Камянистій. Взагалі на території села Усатівською сільською радою облаштовано дитячі майданчики по вулицях Лікарняній, Першотравневій, Ломаній, Чкалова, Довженка, Гагаріна/Грушевською, Гагаріна (біля церкви), Церковній, І — Водоп’янова, провулкам Урядовому та Тихому.
На території села Усатове встановлено 16 зупинок. Важливими елементами благоустрою для покращення безпеки руху в селі було встановлено світлофорний вузол на розі вулиць Гагаріна /Грушевського/І‑Водоп’янова. На території села встановлено 60 камер відеоспостереження . Також встановлено знаки обмеження руху великовантажного транспорту до 10 тон по вул. Грушевського та на розі вулиць Вернидуба/Грушевського.
Село Усатове газифіковано. Газ проведено до всіх адміністративних будівель: адмінбудівля №2 (сільська рада), адмінбудівля №3 (поліція), адмінбудівля №4 (Усатівське відділення зв’язку). Газом опалюється будівля Усатівської АЗПСМ, приміщення Усатівського НВК «школа ‑гімназія» ім. П.Д. Вернидуба. Для покращення газопостачання в селі була виготовлена проектна документація зовнішнього газопостачання по вул. Центральній, Весняній, Щегульцової, пров. Промисловому. Здійснено будівельно – монтажні роботи до кожної оселі на цьому мікрорайоні з установки лічильників обліку газу за рахунок місцевого бюджету. В стадії виготовлення ПКД по газифікації по вулицях Веселій, Радісній, Уютній, Абрикосовій та проведено будівництво газопроводу високого тиску по вищевказаним вулицям.
Виготовлено проектно-технічну документацію на газифікацію дитячого садка по вулиці Больничній. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво газових мереж до будівлі ясел-садка по вул. Остапа Вишні 25‑Б.
Виготовляється ПКД на будівництво нежитлової споруди з басейнами по провулку Урядовому 67.
Велика увага на території села Усатове приділялась озелененню. Для цього було придбано 252 кущі та більше 90 хвойних дерев. Вони висаджені біля храму Різдва Пресвятої Богородиці, на території Усатівської сільської ради, по вул. Гагаріна вздовж огорожі біля території Усатівського НВК, на стадіонах, біля пам’ятників. Гордістю села є хвойні алеї вздовж вулиці Грушевського при в’їзді в село. Велика робота по благоустрою та озелененню проводиться КЕП «УСС», в штаті якого є посада інспектора з благоустрою.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
Рішенням сесії Усатівської сільської ради №727 від 09.02.2016 року було затверджено «Сільську комплексну програму соціального захисту населення с. Усатове Біляївського району на 2016–2020 роки» для підтримки найбільш уразливих верств населення с. Усатове.
Мета програми – адресне надання матеріальної та натуральної допомоги найбільш незахищеним верствам населення із числа самотніх малозабезпечених пенсіонерів, інвалідів ВВВ, інвалідів загального захворювання, багатодітних сімей, самотніх матерів, дітей-сиріт, дітей, які знаходяться під опікою, сімей загиблих воїнів в роки ВВВ ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та інших категорій осіб, які опинилися в скрутних життєвих обставинах.
На виконання заходів програми протягом 2016 ‑2020 років на матеріальну допомогу населенню витрачено:
Читати далі…
Вид матеріальної допомоги |
разом |
кіл. осіб |
сума |
Матеріальна допомога на придбання ліків, продуктів харчування |
3266 |
9937695,00 |
Матеріальна допомога пільговому контингенту на придбання вугілля та скрапленого газу (кількість дворів) |
296 |
407814,00 |
Матеріальна допомога на поїздки дітей на фестивалі, конкурси та змагання |
108 |
152500,00 |
Матеріальна допомога на поїздку дітей на турнір з карате |
41 |
61000,00 |
Матеріальна допомога дітям-сиротам до Дня захисту дітей |
82 |
55000,00 |
Матеріальна допомога до Дня виводу військ з Афганістану |
226 |
133600,00 |
Матеріальна допомога особам, які постраждали внаслідок політичних репресій |
4 |
2800,00 |
Матеріальна допомога до Міжнародного жіночого дня учасницям ВВВ, жінкам УБД, вдовам ветеранів |
220 |
227900,00 |
Матеріальна допомога до річниці аварії на ЧАЕС, ліквідаторам |
40 |
47500,00 |
Матеріальна допомога до Дня перемоги учасникам бойових дій ВВВ, ветеранам ВВВ, вдовам та дітям війни |
2511 |
2518569,12 |
Матеріальна допомога на поховання родичів, які не працювали, пенсіонерами, інвалідами не були |
54 |
65000,00 |
Матеріальна допомога на придбання особистих речей особам, які постраждали в результаті пожежі |
8 |
253000,00 |
Матеріальна допомога на придбання руберойду, шиферу, проведення ремонту |
19 |
76400,00 |
Матеріальна допомога на підсипку катакомби |
3 |
36000,00 |
Матеріальна допомога на поховання учасників ВВВ |
63 |
108500,00 |
Матеріальна допомога на поховання учасників ДВ |
10 |
15000,00 |
Матеріальна допомога на оплату природного газу |
8313 |
13672000,00 |
Матеріальна допомога на оплату електроенергії |
173 |
332000,00 |
Матеріальна допомога на оплату вугілля |
1027 |
2651000,00 |
Матеріальна допомога на придбання продуктів харчування |
12 |
9200,00 |
Матеріальна допомога на проведення водогону |
36 |
64100,00 |
Матеріальна допомога на придбання шкільного приладдя |
492 |
801500,00 |
Матеріальна допомога на придбання соціальних сортів хліба |
22812 |
2761350,00 |
Матеріальна допомога до Дня людини похилого віку |
459 |
436500,00 |
Матеріальна допомога сиротам до школи |
67 |
58500,00 |
Матеріальна допомога до Дня інваліда |
214 |
134500,00 |
Матеріальна допомога до Дня Захисника України |
25 |
25000,00 |
Матеріальна допомога на оздоровлення учасників АТО |
17 |
44000,00 |
Матеріальна допомога на придбання котла |
1 |
2000,00 |
Підписка пільгового контингенту |
23 |
18803,20 |
Виконання програми «Стипендіант» |
92 |
393400,00 |
Матеріальна допомога на придбання вікон |
1 |
3000,00 |
Матеріальна допомога на утеплення будинку |
1 |
2500,00 |
Матеріальна допомога на відведення підгрунтових вод |
1 |
5000,00 |
Придбання продуктів харчування для пільгового контингенту |
497 |
379897,09 |
Придбання подарунків до Дня Різдва |
|
165000,00 |
Придбання харчових пайків пільговому контингенту до Дня святого Миколая |
550 |
198720,00 |
Придбання подарунків для дітей до Дня святого Миколая |
2000 |
194000,00 |
Матеріальна допомога на придбання покришек для інвалідного візка |
1 |
1124,00 |
Матеріальна допомога на придбання телетюнера |
1 |
500,00 |
Матеріальна допомога на виготовлення ТД |
1 |
2000,00 |
Матеріальна допомога при карантині COVID-19 |
5368 |
2684000,00 |
Разом |
49135 |
39137872,41 |
КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО
Дорожня інфраструктура станом на 2020 рік.
Більше 90% сільських вулиць і провулків на території с. Усатове мають нове тверде асфальтове покриття. Так було здійснено будівництво водовідвідної системи по вул. Грушевського від №77 до №43, по вул. ІІ – Водоп’янова від буд. №48 до вул. Грушевського. На теперішній час закінчуються роботи по будівництву містка по вул. Тепличній. У 2019 році були збудовані містки по вул. Береговій, Ясній та Чкалова.
Проведено капітальний ремонт та виготовлено ПКД по вул. Грушевського від вул. Вишнева до вул. Ломаної. Проведено будівництво водомереж від адмінбудівель №2,3 до нежитлової будівлі сільського клубу. Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Щегульцової від №2 до №10 , капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. ІІІ-Водоп’янова до буд. №46 по вул. Тепличній. Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Переселенській від №1 до буд. №2 по вул. Мічуріна. Будівництво дорожнього покриття від будинку №67 по пров. Урядовому до вул. Вернидуба, 35 (облаштування під’їзду до спортивного комплексу. Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Балківській. І це не повний перелік робіт по капітальному будівництву та дорожній інфраструктурі. У 2020 році на дані роботи було витрачено за 9 місяців 53 млн 850 тисяч грн.
За звітний період було проведено капітальний ремонт вулиць та провулків: Агрономічна, Армійська, Приміська, Зелена, Весела, Ясна, Радісна, Уютна, Абрикосова, Миколаївська, Козацька, Одеська, Шевченка, Молодіжна, Куяльницька, Переселенська, Остапа Вишні, Мічуріна, Щегульцової, Центральна, пров. Військовий, Урядового та ін. Облаштовано тротуари по вул. Гагаріна та Грушевського.
Усі проведені роботи виконкомом Усатівської сільської ради за останні 5 років видно і в галузі освіти, і медицини, розвитку фізкультури і спорту, культури, капітальному будівництві, розвитку інфраструктури, мережі побутового забезпечення жителів села, вуличного освітлення, яке присутнє на більше ніж 90% території і видно всім членам територіальної громади нашого села.
ІНФОРМАЦІЙНІ ДАНІ
Станом на 01.10.2020 рік на території с. Усатове проживає 9 300 осіб. На території населеного пункту функціонують поштове відділення, відділення «Нова пошта», Усатівське відділення поліції, Агрофірма «Усатове», Усатівський НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба, церква Різдва Пресвятої Богородиці, відділення АТ Ощадбанк. При виконкомі Усатівської сільської ради діють 5 комісій: житлова, адміністративна, комісія з технічної безпеки та надзвичайних ситуацій, опікунська рада, земельна комісія. Функціонує сайт сільської ради. За ініціативо ГО «Відродження українського села» видається газета «Усатівські новини». На території села також діє громадська організація «Ми за справедливість», школа раннього розвитку дітей «Кубік-Рубік», є сільська бібліотека.
Усатівська сільська територіальна громада пишається тим, що має свій прапор, герб, гімн та гідно крокує у майбутнє.