Відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України батьки повинні зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану:
-
- Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану.
Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
- У разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини реєстрація провадиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.
- Реєстрація народження дитини проводиться державним органом реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
- Реєстрація народження дитини засвідчується Свідоцтвом про народження, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.
Драгомарецька Л.А.
Згідно Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 22.11.2007 року за № 1305/14572, реєстрація народження дитини провадиться державним органом реєстрації актів цивільного стану з одночасним її походженням та присвоєнням прізвища, власного імені та по батькові.
Підставами для реєстрації народження є:
а) медичне свідоцтво про народження форми № 103/0, затвердженої наказом Міністра охорони здоров’я України від 08.08.2006 р. № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 р. № 1150/13024 ( далі-форма № 103/0), що видається закладами охорони здоров’я, незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи.
б) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми № 103/0, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 р.№ 1150/13024 ( далі-форма № 103/0), заява двох свідків, присутніх при пологах, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я ( вдома).
Реєстрація народження дитини провадиться державним органом реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання ( реєстрації) її батьків чи одного з них.
Якщо батьки дитини не перебувають у шлюбі, то народження дитини може бути зареєстроване за місцем проживання особи, яка визнає себе батьком дитини, якщо з заявою про реєстрацію народження ця особа одночасно подає заяву про визнання батьківства.
Державний орган реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в реєстрації народження, мотивуючи відмову доцільністю провести її в іншому державному органі реєстрації актів цивільного стану.
Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини. Невиконан-ня цього обов’язку є підставою для покладання на батьків дитини відповіда-льності, встановленої законом.
Одночасно з заявою про реєстрацію народження дитини подаються:
- медичне свідоцтво про народження дитини;
- паспорти батьків;
- свідоцтво про шлюб.
Подати документи про реєстрацію народження дитини до відділу реєстрації актів цивільного стану Усатівської сільської ради, каб. № 9, можливо в робочі дні з 10.00 до 16.00 щоденно.
Секретар Усатівської с/ ради, член виконкому Л.А. Драгомарецька.