За статистичними даними ДСНС України відомо, що протягом 6 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 45 913 пожеж. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість пожеж збільшилась на 20.9 %. Кількість дітей і підлітків до 18 років, які загинули внаслідок пожеж, збільшилася на 7.7%.
З метою попередження побутового травматизму та загибелі людей під час виникнення пожеж, нагадуємо правила пожежної безпеки у побуті:
- Забороняється на території населеного пункту, у дворах приватних будинків влаштовувати звалища горючих та легкозаймистих відходів, розводити багаття, користуватись відкритим вогнем та викидати незагашене вугілля.
- Забороняється залишати малолітніх дітей біля печей, що топляться, газових плит, опалювальних приладів без догляду дорослих.
- Забороняється застосовувати для опалення приміщень саморобне електронагрівальне обладнання.
- Забороняється експлуатувати кабелі та дроти з пошкодженою ізоляцією, залишати під напругою неізольовані кабелі та дроти.
- Забороняється обгортати електролампи та світильники папером, тканиною, іншими легкозаймистими горючими матеріалами.
У разі виявлення загоряння або пожежі необхідно:
- сповістити про це за телефоном 101, указавши точну адресу, поверх і характер загоряння;
- негайно повідомити про те, що трапилося, сусідам;
- за можливістю падати допомогу хворим і літнім людям, знеструмити квартиру;
- зачинити вікна й двері, щоб не роздмухувати полум’я;
- якщо можливо, потрібно вийти з квартири й зачинити за собою двері;
- за сильної задимленості пересуватися рачки або поповзом;
- під час проходження через приміщення, яке горить, зняти легкозаймистий одяг і одяг, що плавиться, облитися водою, накритися мокрою ковдрою, віддихатися, затримати подих, залишити приміщення бігцем;
- якщо немає можливості покинути квартиру через сходову площадку, то потрібно використати балконні пожежні сходи, а за їх відсутності вийти па балкон або лоджію і кликати на допомогу!