- Організація роботи виконкому
2.1. Планування роботи виконавчого комітету
2.1.1. Виконком діє згідно плану роботи та планом-календарем основних заходів на кожен місяць.
2.1.2. Плани роботи формуються за пропозиціями сільського голови, його заступників, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів сільської ради.
2.1.3. План роботи виконкому розглядається на засіданні виконавчого комітету та затверджується рішенням сесії ради.
2.1.4. План-календар основних заходів сільської ради на місяць формується секретарем виконавчого комітету і на основі пропозицій керівників виконавчих органів сільської ради подається на затвердження сільському голові, а в разі його відсутності – посадовій особі, яка виконує обов'язки сільського голови.
2.1.5. План роботи не пізніше як у п'ятиденний термін після його затвердження надається заступникам сільського голови, секретарю сільської ради та керуючому справами виконкому, які організовують контроль за його виконанням.
2.1.6. Кожен виконавчий орган розробляє свої план роботи, погоджує його з заступником сільського голови або керуючим справами виконкому, який координує їх діяльність. План роботи має містити чітку інформацію про заходи, дату, час, місце проведення і відповідальну посадову особу. Контроль та відповідальність за виконання цих планів покладається на керівників виконавчих органів сільської ради та заступників сільського голови.
2.2. Організація роботи виконавчого комітету.
2.2.1. Виконавчий комітет Усатівської сільської ради є його виконавчим органом, підпорядкованим та підзвітним сільському голові, сесії сільської ради. Кількісний склад виконавчого комітету визначається сільською радою за пропозицією сільського голови. Персональний склад виконкому затверджується радою за пропозицією сільського голови.
Виконавчий комітет сільської ради утворюється у складі сільського голови, заступників сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами виконкому. До складу виконавчого комітету входить за посадою секретар сільської ради.
До складу виконавчого комітету не можуть входити депутати сільської ради, крім секретаря ради.
Після закінчення повноважень ради виконавчий комітет зберігає повноваження до затвердження нового складу виконавчого комітету.
2.2.2. Виконком у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законодавчими актами України, цим положенням, а також здійснює повноваження, делеговані йому радою.
Виконком уповноважений:
Розглядати і вирішувати будь-які питання, віднесені законодавством до його компетенції, виходячи з інтересів територіальної громади, окремих її громадян, які проживають на підвідомчій території.
Виконавчий комітет сільської ради в межах своїх повноважень приймає рішення, має свою печатку.
2.2.3. Основною формою роботи виконавчого комітету є його засідання.
Засідання виконкому скликаються сільським головою, а у випадку його відсутності — посадовою особою, яка виконує обов'язки сільського голови, за потреби, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними при наявності більше половини від загального складу виконавчого комітету. Планові засідання виконкому проводяться, як правило, в третю п’ятницю місяця.
В разі пропуску трьох засідань виконавчого комітету або засідань комісій виконавчого комітету Усатівської сільської ради без поважних причин на протязі півріччям з ініціативи сільського голови, заступників сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами (секретаря виконкому) на засіданні виконкому буде поставлено питання щодо припиненні повноважень члена виконавчого комітету, даною особою.
З метою оперативного або невідкладного вирішення окремих питань життєдіяльності громади та її мешканців за відповідним розпорядженням сільського голови засідання виконкому можуть скликатися позачергово і є правомочними за наявності більше половини від загального складу членів виконавчого комітету.
- На засіданнях виконавчого комітету головує сільський голова, а у разі його відсутності – посадова особа, що виконує його обов’язки за окремим розпорядженням.
- На розгляд виконкому виносяться питання у відповідності з планом роботи на кожен місяць. У разі необхідності, з дозволу сільського голови за пропозиціями членів виконкому, керівників виконавчих органів сільської ради з дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»можуть виноситись питання, не передбачені планом, а у разі терміновості, як правило, не пізніше, як за два дні до засідання виконкому за наявності підготовленого і погодженого проекту рішення та інших матеріалів.
- Порядок денний чергового засідання виконкомуіз зазначенням доповідачів, співдоповідачів /відповідальних за підготовку питань/ готується і вноситься керуючим справами виконкому для погодження сільському голові, після чого розсилається членам виконкому, безпосереднім виконавцям, зацікавленим підприємствам, установам і організаціям.
- Особи, відповідальні за підготовку питань на засідання виконкому, а також структурні підрозділи сільської ради, інші організації і установи, що подають проекти рішень виконкому, зобов'язані погодити їх (завізувати) з відповідними керівниками виконавчих органів сільської ради, установ і організацій, а також з юристом сільської ради на відповідність їх законодавству.
Питання планування, фінансування з місцевого бюджету тощо, обов'язково погоджуються з відділом фінансів, бухгалтерського обліку та звітності сільської ради та з відповідним заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, згідно розподілу обов’язків.
Матеріали на розгляд виконкому (проекти рішень) оформляються в паперовому та електронному вигляді та подаються до загального відділу сільської ради з дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян».
2.2.8. Після погодження керуючим справами виконкому сільської ради проекти рішень друкуються для їх розгляду на засіданні виконкому.
Віддруковані проекти рішень для розгляду на засіданні виконкому візуються виконавцями, особами, відповідальними за їх підготовку, представниками зацікавлених виконавчих органів сільської ради, керівниками зацікавлених організацій та установ, що подають проекти рішень, а також обов’язково юристом, керуючим справами виконкому і подаються сільському голові не пізніше як за три дні до засідання.
2.2.9. Проекти рішень першими візують посадові особи, що готували документ, потім його візують відповідні керівники виконавчих органів сільської ради, які мають відношення до нього, керівники зацікавлених підприємств, заступники сільського голови відповідно до розподілу обов'язків, юрист сільської ради . Насамкінець проект рішення візує керуючий справами виконкому сільської ради, а з питань, віднесених до компетенції ради, секретар сільської ради.
2.2.10. У випадку, коли підпис ставить особа, що виконує обов’язки замість відсутнього працівника – обов’язково зазначається посада і прізвище того, хто підписує документ. Не допускається підписання документа з прийменником “за” або проставлянням косої риски перед найменуванням посади.
2.2.11. Візується та підписується тільки оригінал рішення. Примірники рішень засвідчуються печаткою сільської ради.
2.2.12. Всю роботу, пов’язану з підготовкою рішення забезпечують виключно працівники того виконавчого органу, який відповідальний за підготовку рішення. Передача проекту рішення стороннім особам забороняється.
2.2.13. За наявності розбіжностей подаються письмові висновки зацікавлених виконавчих органів, установ і організацій.
Наявні розбіжності до внесення проекту рішення на обговорення виконкому повинні бути обов'язково розглянуті заступниками сільського голови або керуючим справами виконкому у відповідності до функціональних обов'язків.
2.2.14. Для попереднього розгляду на засіданні виконкому проектів рішень сільської ради відповідні проекти рішень виконкому не готуються, а приймаються протокольні рішення.
2.2.15. Погоджені проекти рішень з повним пакетом документів подаються керуючому справами виконкому до засідання виконкому з дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». У проекті рішення обов'язково вказується особа, на яку покладено контроль за його виконанням.
2.2.16. Виконавчі органи сільської ради можуть направляти електронний варіант проекту рішення на електронну адресу сільської ради. Тема електронного листа повинна містити посилання на виконком і назву рішення. Рішення, а також всі додатки, зображення, таблиці, та інші матеріали є одним файлом.
2.2.17. Проекти рішень, інші документи, які не були подані у визначений термін, можуть бути включені до порядку денного засідання виконкому у винятковому порядку лише з дозволу сільського голови або, у разі його відсутності, посадової особи, яка виконує його обов’язки.
2.2.18. Запрошення на засідання виконкому доповідачів і співдоповідачів у відповідності зі списками, доданими до проектів рішень, забезпечують особи, які готували те чи інше питання, з подальшим інформуванням про це.
2.2.19. Організацію проведення засідань виконкому забезпечує секретар виконкому відповідно до його повноважень.
2.2.20. Доповідачам з основних питань надається, як правило, до 15 хвилин, співдоповідачам — до 10 хвилин, виступаючим — до 5 хв. Перерва робиться через кожні 2 години роботи.
2.2.21. Рішення виконкому приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконкому.
2.2.22. Рішення, прийняті на засіданні виконкому, підписуються сільським головою з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених на засіданні, і подаються на підпис сільському голові наступного дня, а у виняткових випадках — в строк, установлений для доопрацювання.
Додатки до рішення підписує керуючий справами виконкому сільської ради, у разі його відсутності – посадова особа, що виконує його обов’язки.
2.2.23. Після засідання виконкому секретар виконавчого комітету упродовж 5‑х днів реєструє рішення шляхом присвоєння йому дати та номеру, а також організовує всю роботу пов’язану з доопрацюванням рішень. Датою рішення є дата його прийняття. Номер є реєстраційним і присвоюється в порядку зростання.
2.2.24. Не пізніше 5‑ти робочих днів після підписання рішення в електронному вигляді надсилається (надається) посадовій особі, відповідальній за супровід роботи офіційного сайту сільської ради для його оприлюднення.
2.2.25. Прийняте рішення не пізніше 10‑х днів надсилається (надається) установам, організаціям, особам яких стосується прийняте рішення.
2.2.26. На засіданні виконкому секретар виконавчого комітету веде протокол, який після його підготовки підписує головуючий на засіданні та керуючий справами виконкому сільської ради.
2.2.27. Оригінали протоколів, рішень з додатками комплектуються у справи в хронологічному порядку, засвідчуються гербовою печаткою і зберігаються у архіві впродовж 5 років, після чого передаються до архіву.
2.2.28 Всі рішення виконавчого комітету сільської ради містять пункт про відповідального за контроль за виконанням цих розпорядчих документів, як правило, — заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів сільської ради.
2.2.39. Оформляє засідання виконкому і відповідає за їх повноту, якість та збереження документів секретар виконавчого комітету.