План заходів
з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої
на території Усатівської сільської ради.
І. Організаційні заходи.
- Довести план заходів з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої до землекористувачів, підприємств та організацій усіх форм власності щодо шкодочинності амброзії, інформування населення щодо виявлення бур’яну, шляхом розповсюдження об’яв, інформаційних листівок.
- Провести роз’яснювальну роботу серед землекористувачів, підприємств та організацій усіх форм власності щодо шкодочинності амброзії, інформування населення про виявлення вогнищ бур’яну. Забезпечити розповсюдження інформації для населення через паперові носії (зокрема, через газету «Усатовские новости»), проведення спеціальних уроків у навчальному закладі, іншими доступними методами з метою охоплення кількості населення.
- Провести контрольні обстеження на виявлення нових вогнищ амброзії полинолистої. Забезпечити безпосереднє обстеження територій за повідомленнями громадян, органів місцевого самоврядування та у плановому режимі із залученням землекористувачів, комунальних служб тощо.
ІІ. Заходи для ліквідації амброзії полинолистої. на території с. Усатове.
Читати далі…Читати далі…Читати далі…
- Здійснити заходи з низького скошування, виривання з корінням рослин амброзії до цвітіння із залученням комунальних служб, землекористувачів, працівників підприємств, установ, організацій, громадських організацій тощо.
Травень – серпень.
- Здійснити заходи зі знищення рослин амброзії до цвітіння на засмічених ділянках агротехнічним методом (перекопування або переорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток) та висівом на цих ділянках навесні або восени багаторічних або газонних трав із залученням комунальних служб, землекористувачів, працівників підприємств, установ, організацій, громадських організацій тощо.
Червень – липень.
- Здійснити заходи зі знищення вогнищ амброзії полинолистої хімічним шляхом із застосуванням гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, із залученням комунальних служб, землекористувачів, фермерських господарств тощо.
Червень-липень.
- Здійснити заходи зі знищення вогнищ амброзії полинолистої у період цвітіння, формування насіння та плодоношення: виривання або викопування рослин з корінням та спалювання у спеціально призначених місцях чи подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах із залученням комунальних служб , землекористувачів, працівників підприємств, установ, організацій, громадських організацій тощо.
Липень-серпень.
ІІІ. Заходи для ліквідації амброзії полинолистої та узбіччя доріг.
- Забезпечити низьке скошування, висапування виривання з корінням рослин амброзії до цвітіння власними силами та із залученням підрядних організацій, комунальних служб тощо.
Травень серпень.
- Забезпечити обробку гербіцидами виявлених вогнищ амброзії полинолистої відповідно для Переліку гербіцидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, власними силами та із залученням підрядних організацій, комунальних служб тощо.
Червень – серпень.
ІV. Заходи для ліквідації амброзії полинолистої у полях у період сівозміни (після збирання попередника або в осінньо-весняний період).
- Забезпечити із залученням керівників сільськогосподарських господарств, фермерів, користувачів земельних ділянок дотримання технології обробітку ґрунту, що включає вчасний передпосівний обробіток ґрунту, оптимальні строки сівби, догляд за посівами, збирання тощо.
У період обробітку ґрунту.
- Забезпечити обробку гербіцидами відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, із залученням керівників сільськогосподарських господарств, фермерів, користувачів земельних ділянок.
Протягом вегетаційного періоду відповідно до регламенту.
- Під час планування сільськогосподарської діяльності забезпечувати дотримання сівозміни, обов’язковий всів просапаних культур та багаторічних трав, що повинні чергуватися, не висівати протягом 3 – х років на ураженому полі соняшник, кукурудзу, гречку, просо тощо. Передпосівне внесення у ґрунт гербіцидів з 2‑х разовим лущенням (рекомендовано).
Весна – осінь.
V. Заходи для ліквідації амброзії полинолистої на безгосподарних землях.
- Забезпечити скошування рослин амброзії полинолистої до цвітіння. Обробляти ділянки землі з вогнищами амброзії полинолистої гербіцидами суцільної дії, триразове лущення або дискування (вздовж та поперек поля), культивацію.
У період обробітку ґрунту.
Усатівський сільський голова Ю.І. Маковейчук.