ПРО АРХЕОЛОГІЧНІ ПАМЯТКИ

Козацький курган, що розташований в центрі кладовища, яке межує з  вул. Лисенка,  є пам’яткою архітектури і охороняється законом. На даний час очікує реставрації. На одній з весняних сесій було винесено пропозицію щодо облагородження історичної пам’ятки, заміни хреста,що встановлений на пагорбі, ремонті доріжки, що розташована навколо тощо.

Депутати Усатівської сільської ради разом з сільським головою Маковейчуком Ю.І. підтримали пропозицію. Далі було розпочато роботу по оформленню необхідних документів, які повинні пройти ряд інстанцій,  що є процесом довгим, на жаль.

Найболючішим є те, що до історичних пам’яток більшою мірою самі люди – відвідувачі  кладовища – ставляться з неповагою. Всі зроблені сміттєзвалища з трави й старих вінків, використаних пластикових пляшок, стаканів і т.д. належать саме їм. Виявляється, дуже важко пройтися до місць, призначених для скидання такого сміття. Але знайти їх не важко – просто слід глянути на вказівники, встановлені на кладовищі. Крім того, одні відвідувачі, маючи біля захороненого родича могилу козацьку, прибирають заодно й її. Інші ж – зверху спокійно навалюють купу сміття.

Серед рекомендацій, наданих нам комісією з питань збереження історичних пам’яток, є одна, яка говорить про заборону побілки козацьких хрестів. Це має своє підґрунтя: від такого процесу з часом стираються написи, вапно роз’їдає ракушняк.

Ми розробляємо брошуру – рекомендацію для відвідувачів кладовища щодо правил поводження з архітектурними пам’ятками, розміщеними на території усатівський кладовищ. Тому найближчим часом з відвідувачами буде проведено відповідну роботу шляхом інформування. А Усатівська сільська рада продовжить роботу по реставрації кургану.

Пашкова В.О., заступник сільського голови