Усатівський ФК «Хаджибей» став 2‑разовим володарем Кубка Трусевича і вперше у своїй історії зробив золотий дубль.
Нинішній фінал Кубка Трусевича ні для “Хаджибея”, ні для “Тарутино” прем’єрою не був – обидва клуби вже грали у вирішальних кубкових матчах, і не раз. У “Тарутіно” до сьогоднішнього дня фіналів було три – програні в 2008-му і 2011 роках, і переможний в 2012-му. У “Хаджибея” на один фінал менше – програний в 2014-му і переможний в минулому році.
Заочна нічия за кількістю завойованих трофеїв — відмінний привід визначити найбільш щасливого кубкового бійця в суперечці очному. Тим більше що переможець отримував не тільки кубкову чашу, а й ставав автором золотого дубля — адже команди підійшли до звітного поєдинку з медалями чемпіонів області («Хаджибей» виграв вищу лігу, а «Тарутино-Сегедка» – першу).
Погода однозначно побалувала. Для початку позбавила учасників від прогнозованих опадів. А потім додала гострих відчуттів у вигляді пронизливого тіло і душу вітру, який при 5‑ти градусах за Цельсієм був тим ще задоволенням.
Почали команди жваво — відразу ж спробували заволодіти м’ячем і простором. Однак дуже швидко обидві коси затупилися об каміння суперників — почалася в’язка позиційна боротьба. Або, якщо строго по штампу — Гра без воріт.
Перші нулі в графі “удари ” зникли лише до результату 20‑ї хвилини. Зате майже відразу стали виникати і гострі моменти. Спочатку Проникаюча атака з завершальним ударом в упор з меж воротарського вдалася “Тарутино” — усатовців врятував Жеребкін. А у повторній атаці приблизно з такої ж забійної дистанції по воротах “Тарутине” пробивав Осипенко, але промахнувся.
Друга хвиля моментів накотила через кілька хвилин. І цього разу вже результативно. Осипенко навісив з кутового, м’яч відскочив до ніким не прикритого Смишко, і Богдан другим дотиком з лівої відправив м’яч у ближню «дев’ятку».
Відігралися підопічні Дмитра Горбатенка завдяки розкішному проходу Олексія Бондаренка, який посадив на п’яті точки відразу двох захисників, і акуратно відправив м’яч у дальній від голкіпера кут воріт. А незадовго до цього той же Бондаренко ледь не створив шедевр, відправивши м’яч під поперечину безпосередньо з кутової позначки, проте політ “сухого листа” перервав Жеребкін.
До перерви рахунок пару раз міг змінитися, якби в завершальній стадії атак обидві команди діяли більш раціонально, без викрутасів. У підсумку ж‑1:1. Нічия, яка на той час ніяк не тягнула на підсумкову.
Другий тайм активніше провів “Хаджибей”. Чемпіон області частіше володів м’ячем і мав кілька перспективних підходів до воріт суперника. Тарутинці, в свою чергу, багато помилялися, і про атаки практично не замислювалися. Красномовно про це свідчить статистика – всю першу половину тайму підопічні Горбатенка старанно нарощували лише кількість власних фолів.
Ситуація на полі змінилася ближче до кінця тайму, проте результату на табло це не торкнулося – там як і раніше сяяли одиниці.
Не змінювалися ці цифри і в додатковий час, який, як зазвичай, тягнувся так довго, що з кожною хвилиною ставало тривожно за підсумковий результат баталії – місто поступово з’їдали сутінки, і пенальті, до яких явно йшла справа, ризикували бити наосліп.
Але обійшлося. Серію пробили з хвостиком — обидві команди підійшли до “точки” по 6 разів. “Хаджибей” промахнувся одного разу, “Тарутино” — на один більше.
Клуб з Усатове, таким чином, став 2‑разовим володарем Кубка Трусевича і вперше в своїй історії зробив золотий дубль. Раніше цього домагалися Татарбунарське «Повстання» (1967, 1969, 1974), Іллічівський «Портовик» (1977, 1979), Овідіопольський «Дністер» (1981, 1998/99, 1999/00), Одеське «Динамо» (1985, 1986), «Благо» з Благоєво (1992, 1992/93), Одеський «Лотто-GCM» (1996/97), «Біляївка» (2003) та «Олімп-люксеон» (2017).
Відзначимо також, що за підсумками фіналу кращим гравцем організатори визнали Віталія Жеребкіна, який парирував два післяматчевих одинадцятиметрових, а приз кращого бомбардира дістався тарутинцю Сергію Урсуленко, який не зміг допомогти своїй команді ні в півфіналі, ні у фіналі.
Кубок Одеської області пам’яті Н.А. Трусевича.
Фінал
ХАДЖИБЕЙ-ТАРУТІНО-СЕГЕДКА — 1:1 (1:1, 0:0) пен. 5:4
Голи: Б. Смішко, 29 (1: 0). О.О. Бондаренко, 36 (1:1).
Серія пенальті: р. Майдан (1: 0). В. Цуркан (1: 1). Е. Роїк (2: 1). Божинський (2: 1‑воротар). А. Іщенко (3:1). Абузра (3:2). Пунько (3:2 — вище воріт). В‑н Никифоров (3:3). Е. Осипенко (4:3). О. О. Бондаренко (4: 4). Р. Коваленко (5:4). А. Селезньов (5:4 — воротар).
Хаджибей: Жеребкін, Д. Маковейчук (к) (А. Іщенко, 118), Дудка, Б. Смішко, Пунько, Гавінчук (Р. Коваленко, 89), Р. Майдан, Ю. Кравченко (Е. Роїк, 55), К. Йапарама (В. Ткаченко, 112), Філіпчук (Шмулій, 85), є. Осипенко. Тренер: Сергій Сухорученко.
Тарутино-Сегедка: М. Білоусов, М. Ігуменів, Абузра, Ладико (Додік, 46), Завозненко (к), А. Селезньов, Божинський, А. А. Бондаренко, В‑н Никифоров, В. Цуркан, Д. Онуфрак (Гавриличев, 68). Тренер: Дмитро Горбатенко.
Судді: Олександр Дердо (Чорноморськ), Максим Катющев, Петро Дойчев (обидва — Одеса).
Резервний арбітр: Валерій Копмарь (Одеса).
Спостерігач арбітражу: Олександр Дегтярьов (Одеса).
Делегат ООФА: Андрій Маландей (Одеса).
Попередження: Е. Осипенко, 60 (неспортивна поведінка). Абузра, 70 (неспортивна поведінка). К. Йапарама, 93 (неспортивна поведінка). Завозненко, 96 (неспортивна поведінка). Додік, 99 (неспортивна поведінка). Жеребкін, 120 + 2 (під час серії пенальті, неспортивна поведінка).
21 листопада. 13:00. Одеса. ФСК “Іван”. 5°C. Без глядачів.
- Офіційна статистика надана Одеською обласною футбольною асоціацією.