ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НАШЕ СЕЛО

* Історія с. Усатове сягає корінням у далекий 1775 рік, коли після розорення Запорізької Січі частина запорожців оселилася балками поблизу Хаджибейського лиману. У 1822 році 21 вересня у  нашому селі було відкрито церкву Різдва пресвятої Богородиці.

* За легендою, село було засноване козаком Тимофієм Вусатим, що мав довгі вуса. Цей факт має наступне підтвердження: у Вознесеньскій церкві, що стояла поряд з куяльницьким кладовищем, в метричній книзі серед записів 1809 по 1822 роки зафіксовано прізвища Усатий Даніїл Стефанович та Усата Феодосія Григорівна. Можливо, це й були нащадки легендарного засновника нашого села.

* В архівних документах 1921- 1922 років згадується Усатівська волость Одеського  повіту Одеської губернії. За 50 років відбулося декілька територіальних реформувань, селищна рада знаходилась у підпорядкуванні та територіально у різних районах. Нарешті, рішенням виконкому Одеської обласної ради від 9 березня 1971 року в складі Біляївського району була утворена Усатівська сільська рада з центром в с. Усатове.

* Навчальний заклад Усатівський НВК «Школа – гімназія» ім.П.Д.Вернидуба бере свій початок від 22 травня 1835 року. Саме тоді будо відкрито парафіяльне  училище №49, пізніше стало називатися церковно – парафіяльною школою. У 1890 році розпочато будівництво приміщення для народного училища, пізніше його назвали народною школою. Після революції вона мала назву Одеська школа №128. Середньою школа стала вже з 1954 року. Від того часу  пройдено шлях до статусу навчально – виховного комплексу.

* З 1879 року на території села в найманому будинку почала працювати сестра Червоного Хреста. Вона надавала допомогу інфекційним хворим, породіллям, проводила щеплення. Вже в 1902 році було відкрито Усатівську лікарню з окремим приміщенням для інфекційних хворих.

Перший колгосп було організовано у 1929 році. Протягом багатьох років його назви змінювалися: «Успіх», ім.иФрунзе, ім.иМічуріна, радгосп ім.иКірова, КСП «Агрофірма».

За матеріалами книги Т.Ф. Гайденко «Усатово: прошлое и настоящее» та літературно – художнього видання «90 років Біляївському району». Фотоматеріали – з архіву Усатівської сільської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *